^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Vai zini, kā cilvēki rakstīja vēstules senatnē?

Grupas ,,Lācēni”  bērni valodu mācību jomas nodarbībās pētīja un izzināja vēstuļu sūtīšanas veidus un rakstāmpiederumu vēsturi senatnē.

Bērni bija izbrīnīti par garo sūtīšanas un saņemšanas procesu ( zirgi, pasta baloži), tāpat viņus pārsteidza vēstules aizlīmēšanas process ar speciālu  vaska zīmogu.

Paldies grupiņas vecākiem par sagādātajiem uzskates materiāliem.

Lasīt tālāk: Vai zini, kā cilvēki rakstīja vēstules senatnē?

PII ”Pienenīte” atbalsta komandas pieredzes apmaiņa Rīgas sākumskolā ”Valodiņa”

12. martā PII ”Pienenītes” vadītāja Lelde Sturme ar savu vadīto atbalsta komandu – psiholoģi Evitu Anču, logopēdēm Dainu Liepiņu, Ingu Šnukuti, speciālo pedagogu Ingrīdu Pārupi un metodiķi Daigu Hercbergu – devās ciemos uz sākumskolu ”Valodiņa”. Mūs laipni sagaidīja skolas direktore Inese Groza un iepazīstināja ar savu komandu – klašu skolotājām, logopēdu, psihologu un sociālo pedagogu. Sirsnīgā, draudzīgā atmosfērā pie kafijas tases raisījās sarunas par skolu un skolēniem. Skolas direktore pastāstīja, kā tiek organizēts mācību un atbalsta darbs bērniem ar valodas traucējumiem. Sākumskolu ”Valodiņa” apmeklē arī mūsu iestādes bijušie audzēkņi, tāpēc bija interesanti uzzināt, kā viņiem veicas skolā. Bija patīkami dzirdēt labus vārdus par mūsu bijušajiem audzēkņiem. Devāmies ekskursijā pa skolu, aplūkojām klases, bibliotēku, speciālistu kabinetus, sporta zāli un ēdnīcu.

Lasīt tālāk: PII ”Pienenīte” atbalsta komandas pieredzes apmaiņa Rīgas sākumskolā ”Valodiņa”

Zīmēšanas festivāls

Gada nogale mūsu Ulbrokas PII “Pienenītē” allaž ir bagāta ar dažāda veida pasākumiem un aktivitātēm.

Katru gadu novembra mēnesī pie mums norisinās zīmēšanas festivāls. Zīmēšanas festivālā piedalās 5-7 gadu vecuma bērni, kurus uz festivālu ir izvirzījuši grupas biedri un grupu skolotājas, balsojot par bērnu zīmējumiem.

Šoreiz zīmēšanas festivāla tēma – “Par tīru Latviju! “

Lasīt tālāk: Zīmēšanas festivāls

Ekoskolu salidojums PII “Pienenīte”

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas veicina izpratni par vidi un nepieciešamību to aizsargāt, saistot to ar visām mācību jomām, nostiprinot 21. gs. aktuālās caurviju prasmes, veidojot attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties.

Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 195 izglītības iestādes – Ekoskolas - no pirmsskolām līdz pat augstskolām. 6. decembrī, pie mums, Ropažu novadā, PII “Pienenīte” notika pirmsskolas izglītības iestāžu Ekoskolu salidojums, kas pulcēja pedagogus no visas Latvijas, lai savstarpēji dalītos pieredzē, uzklausītu Vides izglītības fonda pārstāvju Daniela Trukšāna un Līvas Stades ieteikumus un padomus par to, kā veiksmīgāk realizēt Ekoskolas 7 soļu programmu, un nedaudz  ieskatītos mūsu iestādes mācību procesā.

Lasīt tālāk: Ekoskolu salidojums PII “Pienenīte”

Grupas “Spārītes” ekskursija ugunsdzēsības muzejā

 Ir novembra pēdējās dienas novakare. Skolotāja kopā ar bērniem aplūko attēlus P. Jurciņa grāmatā “ Neblēņo ar uguntiņu”. Klausās dzejoļus, pārrunā par uguns divējādo dabu- tā ir gan laba, gan ļauna, jo jebkura neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie lielas nelaimes.

         Kad pienāk 1. decembra sniegotais rīts, “ Spārīšu” grupas bērni kopā ar skolotājām un iestādes metodiķi dodas uz autobusu, lai dotos ilgi gaidītajā ekskursijā uz Ugunsdzēsības muzeju.

Lasīt tālāk: Grupas “Spārītes” ekskursija ugunsdzēsības muzejā

Grupas “Mārītes” patriotiskā un zaļā nedēļas nogale

Piektdien, 17.novembrī grupa “Mārītes”  pirms Latvijas dzimšanas dienas devās uz Rīgu un nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, tādā veidā izrādot cieņu un mīlestību pret savu valsti.

Pēc tam “Mārītes”  apmeklēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādi „Zaļš un vēl zaļāks”, kurā iepazina un aplūkoja latviešu mākslinieku gleznu reprodukcijas. Ar gides interesantā stāstījuma palīdzību bērni iedziļinājās gleznās attainotajās dabas ainavās, uzzināja kādi gleznošanas rīki, materiāli un tehnikas izmantotas gleznošanā, mācījās uztvert gleznas noskaņas, aplūkojot tās gan krāsu ieskautos zīmējumos, gan melnbaltos toņos.  Interesanti bija uzzināt, ka gleznas var tapt arī izmantojot visparastākos dubļus.

Lasīt tālāk: Grupas “Mārītes”  patriotiskā un zaļā nedēļas nogale

Info

Grupa “Putniņi” pēta dabu rudenī

Mūsu bērnudārza apkārtnē aug daudz un dažādi koki, bet vai tie visi ir vienādi? Bērni mācījās atšķirt kokus pēc to lapām un augļiem. Noskaidrojām, ka ozols ir visstiprākais koks un tāpēc attēlots arī mūsu valsts ģerbonī. Bērnudārza tuvumā augošais ozols  izaudzis tik varens, ka tikai visi grupas bērni kopā var to aptvert! Kļavas lapas rudenī kļūst viskrāšņākās – tās iekrāsojas gan brūnas, gan dzeltenas, gan sarkanas, savukārt kastaņa auglis ir paslēpies adatainā čaulā. Priedei gan lapu vietā asas skujas, kas arī rudenī joprojām ir zaļas. Vienu priedes stādu bērni mežmalā arī iestādīja, lai turpmāk vērotu tās augšanu.

Lasīt tālāk: Grupa “Putniņi” pēta dabu rudenī 

Grupa “Mārītes” iepazīst maizes ceļu

23.oktobra rīta cēlienā grupa “Mārītes” devās jaunu zināšanu piedzīvojumā uz Lāču maizes ceptuvi, kur, caur izzinošu filmiņu un gides stāstījumu, uzzināja jaunas un interesantas lietas par maizes tapšanas procesu.

Bērni bija ļoti vērīgi un uzmanīgi klausītāji, jo veiksmīgi atbildēja uz visiem jautājumiem par redzēto un dzirdēto un par to nopelnīja uzslavas. Bērni zināja pat to, kā sauc Lāču maizes ceptuves dibinātāju - Normunds Skauģis.

Lasīt tālāk: Grupa “Mārītes”  iepazīst maizes ceļu

Labo darbu nedēļa PII “Pienenīte”

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau piecpadsmito gadu organizēja akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums.

Grupas “Zaķēni” skolotājas Inese  un Antonija šajā nedēļā mudināja bērnus aktīvāk palīdzēt gan savas grupas auklītei, gan iestādes apkopējai.

Lasīt tālāk: Labo darbu nedēļa PII “Pienenīte”

NACIONĀLAJĀ DABAS MUZEJĀ

Grupas “Lācēni”  bērni oktobrī vēroja pārmaiņas dabā un putnu dzīvē, tādēļ radās  daudz jautājumu par migrējošajiem putniem. Lai noskaidrotu visu par gājputniem, grupas bērni kopā ar skolotājām, auklīti un iestādes metodiķi devās ekskursijā uz Nacionālo Dabas muzeju.

Tur mūs sagaidīja gide, kas ne tikai pastāstīja par Latvijā mītošajiem putniem, viņu dzīvesveidu un spārnoto draugu rakstura iezīmēm, bet arī uzdeva dažādus jautājumus bērniem.

Lasīt tālāk: NACIONĀLAJĀ DABAS MUZEJĀ

Info

Info

Info

Info

Grupa “Spārītes” pārgājienā

Kad vasariņa jau saposusies gaida ienākam pa vārtiem, “Spārīšu” grupas bērniem vēl jāpaspēj atvadīties no pavasara, un 31. maijs ir tā diena, kad ar mugursomām plecos bērni dodas pārgājienā gar ezermalu līdz līcītim.

Pirmie tiek sveicināti koki, kuri EKO skolas ietvaros iepazīti visa mācību gada garumā. “Labrītus” saņem kļavas, priedes, bērzi. Rudenī ar lupām tika pētīta koku miza, bet ko tagad pavasarī varēs ieraudzīt? Izrādās- interesantā ir tik daudz! Mazi, mazi zirneklīši, to tīkli, alas, kalni, sūnu meži, kukaiņu ejas….

Lasīt tālāk: Grupa “Spārītes” pārgājienā

Tērvete

     Mācību gada noslēgumā grupas “Bitītes” bērni devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku.

Mēs ceļojām pa  rūķu pasauli , kas bija noslēpumaina un brīnumiem pilna.

Kopā ar gidu bērni parka tematiskās takas izstaigāja 7 km garumā.  Pasaku parks bērnus iepriecināja ar rūķīšu namiņiem , Raganu silu, koka skulptūrām, pasaku bānīti, šķēršļu joslām un ainavisko apkārtni.

Paldies Ropažu novada domei par iespēju doties ekskursijā, gūt jaunus iespaidus, priecāties un būt kopā.

Lasīt tālāk: Tērvete

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.