^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Info

PII “Pienenīte” ciemojas kinologi

          Dienu pirms Lāčplēša dienas Ulbrokas PII “Pienenīte”  ciemojās  Valsts policijas kinologi ar dienesta   suņiem, lai pilnveidotu bērnu izpratni par Valsts policijas kinologu darbu un šī darba nozīmi, rūpējoties par valsts un sabiedrības drošību.

Bērni uzzināja, ka kinologs ir cilvēks, kurš suni audzina, apmāca un gatavo atbildīgam darbam policijā: cilvēku glābšanai, aizturēšanai, pēdu dzīšanai, dažādu vielu atrašanai un citu speciālu uzdevumu veikšanai.                                                                   

Lasīt tālāk: PII “Pienenīte” ciemojas kinologi

“Rūķēni” Namdaru darbnīcā

   Novembra sākumā “Rūķēnu” grupa devās ekskursijā uz Namdaru darbnīcu.

   Namdaru sētā bērnus sagaidīja saimniece un aicināja kopā ar viņu doties interesantā ceļojumā.

   „Rūķēnu ” bērniem, strādājot kopā ar darbnīcas meistariem, bija iespēja izmēģināt namdaru darba rīkus: zāģēt malku ar divu roku zāģi, nomizot kokam mizu ar slīmestu un cūkām sili grebt ar interesantu kapli. Bija jāsaskaita koka ripuļi, jāsalasa skaidas, lai varētu doties tālāk uz neparastu, tumsā tītu namiņu.

Lasīt tālāk: “Rūķēni” Namdaru darbnīcā

Ekskursija uz maizes ceptuvi

   Oktobra pēdējā nedēļā “Taurenīšu” grupas bērni izzināja tēmu - Mūsu maize. Bērni uzzināja, ka maizes cepšanas māksla tiek nodota no paaudzes uz paaudzi, skatījās izglītojošas filmas par graudaugu produktiem, to nosaukumiem, kā top maize no grauda līdz galdam un garšoja maizi, lai pastāstītu, kura ir garšīgākā.

Lasīt tālāk: Ekskursija uz maizes ceptuvi

Sporta pedagogu pieredzes apmaiņas pasākums

Piektdien, 28. oktobrī, PII ”Pienenīte” sporta skolotājas uzņēma pie sevis ciemos citu pirmskolas izglītības iestāžu sporta skolotājas, no visas Latvijas, pieredzes apmaiņai un kontaktu dibināšanai, turpmākai sadarbībai. Tika apspriestas dažādas tēmas un jautājumi par un ap sporta jomu pirmskolā. PII “Pienenīte” sporta skolotājas sagatavoja prezentāciju par pirmsskolas izglītības iestādi, sporta nodarbībām, pasākumiem un ikdienas darba aktivitātēm. Interesenti tika vesti ekskursijā pa PII “Pienenīte” sporta telpām, kur tika apskatīts iegādātais un arī paštaisītais sporta inventārs. Pēc ekskursijas neformālā atmosfērā pie kafijas krūzes diskutējām par jaunām idejām sporta nodarbībās, par dažādiem pasākumiem un apmainījāmies ar pieredzi, vadot sporta nodarbības un pasākumus. Kolēģi bija ļoti atsaucīgi, dalījās arī ar savām idejām un ar interesi klausījās par mūsu darbu un iestādi. Vienojāmies, ka arī turpmāk sadarbosimies un ceram uz drīzu tikšanos pieredzes apmaiņā pie citām kolēģēm.

Lasīt tālāk: Sporta pedagogu pieredzes apmaiņas pasākums

Info

Esi vesels – dzīvo vesels!

Jau 11 .gadu pēc kārtas Latvijā norisinājās Latvijas Veselības sporta nedēļa.

Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi.

Lasīt tālāk: Esi vesels – dzīvo vesels!

Ekskursija uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju

  1. oktobrī “Zvaigznīšu” grupa devās uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju.

     Ekskursijas mērķis bija iepazīt muzeju un uzzināt vairāk par Latvijas zīdītājiem. Bērniem par muzeju izveidojās priekšstats, ka tā ir vieta, kurā var ieraudzīt un aplūkot dažādus Latvijā (arī citviet pasaulē) dzīvojošus dzīvniekus. Muzejā bērni apskatīja arī citas ekspozīcijas, kas saistītas par dabas tēmu.

Lasīt tālāk: Ekskursija uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju

Putras diena PII “PIenenīte”

Katru gadu 10. oktobris ir diena, kad putru var ēst visu dienu. Daudziem cilvēkiem putra brokastīs ir ikdienas neatņemama sastāvdaļa, tāpēc viņiem starptautiskā “putras diena” ir svētki.

Arī PII “Pienenīte” bērniem tiek piedāvātas dažādu veidu putras – mannas, auzu pārslu, četru graudu, prosas, miežu putraimu, rīsu putra un citas.

Lasīt tālāk: Putras diena PII “PIenenīte”

ZIEDO ĶIRBI ZOO BRIEŽI!

Sagaidot ražas svētkus - Miķeļdienu, bērnu vecāki, iestādes darbinieki sarūpēja pirmsskolas un piemāju mazdārziņos izaudzētos dārzeņus un augļus. Rudens gardumus bērni savās grupās svēra, mērīja, degustēja, zīmēja un līmēja. Iestādes vestibilā kopīgi veidojām lielāko un mazāko, smieklīgāko un interesantāko rudens izstādi. Pēc izstādes, “Labo darbu nedēļas 2022” ietvaros, ķirbjus, burkānus, kabačus un citus gardumus mēs nogādājām uz ZOO BRIEŽI dzīvniekiem.

Lasīt tālāk: ZIEDO ĶIRBI ZOO BRIEŽI!

Sagatavošanas grupas bērni viesojas Gaismas pilī

     Jaunais mācību gads “Bitīšu” grupas bērniem iesākās ar izzinošu ekskursiju uz Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili.

     Latvijas Nacionālā bibliotēka ir viens no nozīmīgākajiem 21.gadsimta projektiem Latvijā.

     Ēkai ir divpadsmit stāvi ar dažādām lasītavām. No pēdējā stāva ir iespēja apskatīt Rīgas panorāmu.  Lai veicinātu bērnu interesi par grāmatām un lasītprieku, bibliotēkā bērnu lasītava ir iekārtota koša un radoša.

    

Lasīt tālāk: Sagatavošanas grupas bērni viesojas Gaismas pilī

Apsveikums

Kopsapulce

Ropažu novadā turpinās projekts Stop 4 - 7.

Stopiņu pagastā projekts Stop 4 – 7 darbību uzsāka 2020. gadā un projektu bija iespējams uzsākt un īstenot  pateicoties Pārresoru koordinācijas centra iniciatīvai „Laimīgi bērni”, biedrībai „Latvijas kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija” un Stopiņu pašvaldībai.

2021./2022. mācību gadā tika novadītas divas projekta Stop 4 – 7 agrīnās intervences grupas. Katras grupas darbība ilga 10 nedēļas.

Lasīt tālāk: Ropažu novadā turpinās projekts Stop 4 - 7.

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.