^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Mārīšu” grupas ekskursija uz Rīgas lidostu

PII “Pienenīte” “Mārīšu” grupai, jau par tradīciju kļuvis izzināt un iepazīt savu vecāku profesijas. Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā, tieši Lāčplēšu dienas rītā, bērnu prāti bija satrauktu gaidu pilni. Šī mācību gada pirmā ekskursija veda uz Rīgas Lidostu, kur ir Kates Karlīnes tēta darbavieta, viņš strādā par vecāko stjuartu.

Pateicoties viņa gādībai bērni varēja iepazīt, ne tikai pašu lidostu, tās rosīgo ikdienu, drošības pasākumus un noteikumus, kuri jāievēro dodoties lidojumā, bet bērniem tika sniegta ekskluzīva iespēja paviesoties uz īstas lidmašīnas klāja, nedaudz pašiem iejusties pilota un stūrmaņa lomās.  Visiem bija iespēja paviesoties stūrmaņa kabīnē, pilota uzraudzībā iepazīt tās sarežģīto aprīkojumu, darboties ar stūri un uzzināt lielā Boeing pacelšanās un nolaišanās noslēpumus.

Mēs visi uzzinājām, ka ne tikai katram cilvēkam ir savs vārds, tāds ir arī katrai lidmašīnai. Vērojām arī kā lidmašīnu sagatavo pirms pacelšanās gaisā, to apsmidzinot ar pret apledošanas šķidrumu, un protams lielo dzelzs putnu pacelšanos un nolaišanos lidlaukā.

Atceļā, izbraucot caur vecpilsētas vēsturiskajam centram, vērojām svētku rosību pie prezidenta pils un svētkiem saposto pilsētu. Visi kopā sakām lielu paldies par mums sniegto piedzīvojumu un vecāku atbalstu šīs ekskursijas laikā.

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"