^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ceļojošā Ekoeglīšu izstāde

Esam priecīgi un lepni, ka sadarbojoties ar „Eko Getliņi” jau otro mācību gadu turpinās tradīcija – ceļojošās izstādes.

2014./2015.m.g. aprīļa mēnesī realizējām vienu no Ekoprojekta aktivitātēm – vecākiem bija uzdots mājas darbiņš izveidot pavasara puķes no otrreiz lietojamiem materiāliem.

  1. gada maija pēdējā nedēļā mūsu pavasara puķu izstāde „devās” izrotāt „Eko Getliņi” semināra telpas. „Eko Getliņu” pārstāvji atklāja, ka mūsu Eko puķes ir ieguvušas lielu atsaucību gan no pašmāju, gan no ārvalstu viesu puses.  Viesi apbrīnoja un ar lielu aizrautību aplūkoja katru puķi.

Lasīt tālāk: Ceļojošā Ekoeglīšu izstāde

“Uzkopsim zaļi”


Šī gada 15. janvārī mūsu iestādē EKO projekta ietvaros notika SIA Greenwalk un biedrības : ‘’Dzīvosim zaļi’’ organizētais pasākums par Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu pētījumu par ekoloģisku un ekonomisku uzkopšanas līdzekļu izmantošanu pirmsskolas iestādēs prezentāciju pasākums.  Pasākumā piedalījās dalībnieki no 10 Latvijas pirmsskolas  iestādēm. Tālāko ceļu dalībnieki bija mērojuši no Talsiem un Lubānas. Pētījums notika 3-9 mēnešu garumā, kur iestādēs gan audzēkņi, gan darbinieki veica pētījumu ar dažādiem tīrīšanas līdzekļiem un uzkopšanas inventāru. Pētījuma mērķis bija noskaidrot ekoloģiskas un ekonomiskas uzkopšanas ieviešanas iespēju pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Lasīt tālāk: “Uzkopsim zaļi”

PII „Pienenīte” Eko padomes brauciens uz “Getliņi EKO”

20. janvāra dienā draudzīgais Eko padomes kolektīvs devās ekskursijā uz “Getliņi EKO”. Mūs sagaidīja pozitīvā un smaidošā uzņēmuma pārstāve Anda Zandberga.
Mūsu ceļojums pa Getliņu poligonu sākās jau pie vārtiem. Uzzinājām, kā tiek nosvērtas atkritumu mašīnas un atkritumu tālākais ceļš poligonā. Aplūkojām lielo atkritumu kalnu. Lai gan baltais sniegs šobrīd to ir apsedzis un atkritumus mazliet paslēpis, tomēr kalna izmērs ir iespaidīgs. Anda neslēpa, ka to ļoti iemīlējuši arī putni. Ir pat novērotas ļoti reti sastopamas putnu sugas.
Lai iegūtu vairāk informācijas par “Getliņi EKO” vēsturi un nākotnes plāniem, devāmies uz konferenču zāli. Bija patiess prieks tur ieraudzīt mūsu PII “Pienenītes” bērnu un viņu vecāku kopdarbus-Eko puķes. Eko puķu izstāde mūsu “Pienenītē” bija 2015.gada pavasarī un jūnijā, sadarbībā ar “Getliņi EKO”, puķu izstāde “aizceļoja” uz “Getliņi EKO”, priecēt apmeklētājus un ekskursantus.

Lasīt tālāk: PII „Pienenīte” Eko padomes brauciens uz “Getliņi EKO”

Ekoeglīšu ceļš “Pienenītē”

Mēs esam PII , kas ir bagāta ar dažādām tradīcijām, kuras esam izdomājuši, ieviesuši un čakli ievērojam gadu no gada , mainot tikai idejas izpildījumu.

Otro gadu, darbojoties Ekoskolu projektā, arī esam kļuvuši par dažām idejām bagātāki.

Arī šajā mācību gadā mūsu PII rotāja vecāku un skolotāju darinātas Ekoeglītes. Eglīšu tapšanai izmantoti dažādi otrreiz lietojamie materiāli. Arī šogad vecāku un skolotāju izdoma ir ļoti radoša. Pielietojums rasts ļoti elementārām lietām, kas kļuvušas nevajadzīgas, piemēram, piena pakas, vienreizlietojamie trauki, konfekšu papīrīši, utml.

Lasīt tālāk: Ekoeglīšu ceļš “Pienenītē”

Putras diena „Pienenīte”

 

10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena! Putras programma izglītības iestādē notiek no 9. oktobra līdz 8. novembrim. (oktobris - Putras mēnesis) Ikviena skola un bērnudārzs Putras dienu var atzīmēt pēc saviem ieskatiem sev ērtākajā laikā šajā laika posmā. 

Mūsu „Pienenītē” Putras diena tika atzīmēta 21.oktobrī. Lai visi mūsu lielās „Pienenītes” bērni varētu piedalīties Putras dienas pasākumā un nogaršot putru, pasākumu organizējām divās daļās.

Visas grupiņas pulcējās iestādes foajē, kur visi kopā uzzināja par putras nozīmi cilvēka uzturā. Virtuves saimnieces bija sarūpējušas lielu katlu ar piecu graudu putru. Ļoti priecājāmies, ka pavāres bija padomājušas arī par tiem bērniem, kuriem ir speciālā ēdināšana. Atsevišķi bija pagatavotas prosas un rīsu biezputras.

Lasīt tālāk: Putras diena „Pienenīte”

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.