^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Zaķēnu” grupa ciemojās Ropažos, Ekoskolas programmas ietvaros

PII „Pienenīte” aizritējuši 9 spraigi 2014./2015.m.g mēneši. „Zaķēnu” grupa šajā mācību gadā lielu uzmanību pievērsa EKO – skolas projektam. Grupas rīkotie pasākumi, ekskursijas, mācību uzdevumi, bērnu un vecāku kopīgie projekti atspoguļoja projekta uzdevumus. Grupas darbu atzinīgi novērtēja iestādes vadība, piešķirot atzinības rakstu „Aktīvākajai grupai EKO –skolas projekta realizēšanā”.

Pēdējā maija nedēļā „Zaķēnu” grupai iesākās ar patīkamu notikumu - ciemošanos Ropažu PII „Annele”, kas arī ir piedalās Ekoskolas projektā, un ir ieguvusi Ekoskolas projekta zaļo karogu.

Lasīt tālāk: „Zaķēnu” grupa ciemojās Ropažos, Ekoskolas programmas ietvaros

Pavasara EKO projekta aktivitātes „Pienenītē”

Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu. Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un „Izzini mežu” programmām.

Ekoskolu starptautiskā programma jau vairākus gadus īsteno kopīgu koku stādīšanas kampaņu, kurā aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas Ekoskolas. Arī šogad Ekoskolu projekta ietvaros notiek koku stādīšana. Šogad savu dalību kampaņā ir reģistrējušas 79 izglītības iestādes Latvijā, kuras stādīs kokus visu pavasari.

Lasīt tālāk: Pavasara EKO projekta aktivitātes „Pienenītē”

Nāc nākdama liela diena! Grupiņas ”Zaķēni” Lieldienu sagaidīšana

Saulainajā 31.marta pēcpusdienā grupiņa “Zaķēni”, piedaloties audzinātājām, auklītei, vecākiem un bērnudārza metodiķei Evijai Kubilei, ieskandināja Lieldienu tuvošanos.
Audzinātājas bija sagatavojušas dažādus interesantus uzdevumus un aktivitātes. Bērni ar vecāku atbalstu skaitīja tautasdziesmas un ticējumus par Lieldienām.
Ar lielu aizrautību un prieku mazie “Zaķēni” kopā ar vecākiem krāsoja lielās papīra olas, kas vēlāk tika izliktas izstādē gaitenī pie sienām. Skaisti izkrāsotās olas ik rītu priecēja gan mūsu grupiņas bērnus un vecākus, gan pārējos bērnudārza apmeklētājus.

Lasīt tālāk: Nāc nākdama liela diena! Grupiņas ”Zaķēni” Lieldienu sagaidīšana

PII „Pienenīte” iesaistās Ekoskolas organizētajā koku stādīšanas kampaņā

 

Šajā 2014./2015.m.g. mēs, Stopiņu novada domes PII „Pienenīte” , esam iesaistījušies Ekoskolas projektā.

Ekoskolu starptautiskā programma jau vairākus gadus īsteno kopīgu koku stādīšanas kampaņu, kurā aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas Ekoskolas. Arī šogad Ekoskolu projekta ietvaros notiek koku stādīšana.

Mūsu PII „Pienenīte” ir to 79 izglītības iestāžu pulkā, kas šogad savas iestādes teritorijā stādīs kokus. Esam nolēmuši iestādīt 4 kokus: 2 egles, 2 bērzus un ozolu.

Esam lepni, ka arī mēs piedalāmies šajā kampaņā. Turpināsim veidot apzaļumotu PII „Pienenīte” vidi, kopā ar bērniem izzināt un pētīt koku „dzīvi” un vērot to augšanu.

Lai mums izdodās!

                                                       Ekoprojekta koordinatores Santa Šika un Evija Kubile

Līdz ar pavasari pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!

Informācija medijiem

07.03.2015.

Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu. Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un „Izzini mežu” programmām.

Šogad savu dalību kampaņā ir reģistrējušas 79 izglītības iestādes Latvijā, kuras stādīs kokus visu pavasari. 2012. gadā, kad kampaņā piedalījās 38 izglītības iestādes, kopumā tika iestādīti 56 083 koki. 2013. gadā piedalījās jau 58 Ekoskolas un iestādīja 75 888 kokus!

Lasīt tālāk: Līdz ar pavasari pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!

EKO-cepuru praktikums ‘’Skudriņu’’ grupā

   Šā gada 20. februāra pēcpusdienā , pēc grupas skolotājas Karīnas iniciatīvas, tika organizēts praktikums –Eko cepuru gatavošana. Uz šo pēcpusdienas pasākumu bija ieradušās tikai četras grupas audzēkņu māmiņas: Inta Kalniņa, Ieva Strode, Agnija Ozoliņa-Šarakova un Līva Jansone, lai kopīgi ar saviem bērmiem un grupas skolotājām darbotos un izbaudītu radošo atmosfēru. Katrai praktikuma dalībniecei bija sava ideja, ko vēlējas attēlot , darinot cepuri. Intai Kalniņai tapa veselas trīs cepures- visai ģimenei, kas tika veidotas vienotā stilā no krāsainiem kreppapīriem un lokanajām stieplītēm.

Lasīt tālāk: EKO-cepuru praktikums ‘’Skudriņu’’ grupā

Ekobarotavas PII „Pienenītē"

Februāra mēnesī PII „Pienenīte” ziemīgo apkārtni krāsaināku padarīja putnu barotavas, kas pagatavotas no dažādiem otrreiz lietojamiem materiāliem.

Piedaloties Ekoskolas projektā, dažu aktivitāšu realizēšanā aktīvi iesaistām arī bērnu vecākus. Mūsu 2014./2015.m.g. Ekoskolas projekta tēma ir ATKRITUMI. Tēmas ietvaros katras grupiņas uzdevums bija izgatavot savu Ekobarotavu no otrreiz lietojamiem materiāliem. Vecāku un audzinātāju radošā izdoma, kā arī praktiskā domāšana un otrās dzīves piešķiršana dažādiem materiāliem ir neizmērojama.

Lasīt tālāk: Ekobarotavas PII „Pienenītē"

Viktorīna „Domā zaļi, šķiro zaļi, dzīvo zaļi”


Kopš esam iesaistījušies Ekoskolu projektā, ikdienas mācību procesā vairāk izzinām dažādas ekoloģiskas tēmas. 15.janvārī sagatavošanas grupām „Spārītēm”, „Lācēniem”, ”Mārītēm” un „Saulītēm” notika viktorīna „Domā zaļi, šķiro zaļi, dzīvo zaļi”.

Katrai grupai bija uzdevums sagatavot videi draudzīgu devīzi, padomāt par atšķirības zīmēm. Kāpēcītis (skolotāja Diāna Škutāne), stāstīja bērniem, ko Kāpēcītis zina par atkritumu šķirošanu, parādīja bērniem  izzinošu prezentācijas materiālu par atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Katra grupa izmēģināja savus spēkus dažādās aktivitātēs. Kāpēcītim bērnu zināšanas palīdzēja izvērtēt Zaļais rūķis (skolotāja Edīte Fiļimonova). Bērniem bija jāizpilda atjautības uzdevumi, jāpārliecinās, vai viņi atkritumus šķiro pareizās krāsas konteineros, kā arī jāizveido radošs darbs no Nezinīša iedotajiem otrreiz lietojamiem materiāliem.

Prieks par katras grupas bagāto izdomu, zināšanām atkritumu šķirošanā  un degsmi piedalīties katrā aktivitātē.
Paldies izdomas bagātajam Kāpēcītim (Diānai Škutānei) un viņa palīgam Zaļajam rūķim ( Edītei Fiļimonovai).

Lasīt tālāk: Viktorīna „Domā zaļi, šķiro zaļi, dzīvo zaļi”

Stopiņu novadā – jauns Ekoeglīšu mežs!

2014.gada nogalē, verot PII „Pienenīte” durvis, mūs pārsteidza daudzi radošie brīnumi. Ja precīzāk – radošie Ekobrīnumi eglīšu veidolā. Pateicoties izglītības iestādes darbībai Ekoskolas pasākumos, arī bērnu vecāki tika aktīvi iesaistīti šajā projektā. Atverot Ekoskolas sadaļu PII „Pienenīte” mājas lapā, mēs – bērnu vecāki redzam, ka arī turpmāk mūs gaida jauni un jauni izaicinājumi radoši izpausties.

2014./2015.m.g. tēma ir ATKRITUMI. Šīs tēmas ietvaros katras grupas uzdevums bija, sadarbojoties ar vecākiem, izveidot savu Ekoeglīti no otrreiz lietojamiem materiāliem. Ja decembra sākumā eglītes „auga” pamazām, tad laikā, kad „Pienenīti” pieskandināja bērnu Ziemassvētku pasākumi, iestādes gaiteņos un vestibilos jau pletās īsts Ekoeglīšu mežs. Vecāku un audzinātāju radošā izdoma ir bezgalīga – par to varēja un vēl visu janvāri varēs pārliecināties katrs interesents.

Lasīt tālāk: Stopiņu novadā – jauns Ekoeglīšu mežs!

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.