^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Veselīgā uztura diena “Saulītēs”

Ekoprogrammas rīcības nedēļas ietvaros no 7.novembra – 11.novembrim visā mūsu iestādē notika dažādas Ekoaktivitātes, pēc iepriekš izstrādāta rīcības dienu plāna.8.novembris – otrdiena, bija veselīgā uztura diena. Grupā „Saulītes” notika Rīcību dienu ietvaros iekļautā aktivitāte „Ēd un cienā citus”. Šajā dienā vecākiem bija lūgts atnest kādu augli vai dārzeni, no kura varētu spiest sulu. Proti, auglim/dārzenim bija jābūt nomazgātam un nomizotam (proti, ja tas bija nepieciešams).

Šī diena bērniem bija pozitīvu emociju un pārdzīvojumu pilna. Šajā aktivitātē bija iekļauta arī krūzes malas rotāšana ar cukuru, kā arī sulas baudīšana caur salmiņu – krāsu izvēlējas katrs bērniņš pats.

 Spiest sulas no atnestajiem veselīgajiem našķiem bija iespēja gan rīta cēlienā, gan pēcpusdienā. Bērni ar lielu atbildību pildīja skolotājas norādījumus – iemērcēt krūzes maliņu ūdenī, pēc tam traukā ar cukuru, pielikt pie sulu spiedes snīpja, ieslēgt sulu spiedi un ielikt kārotos našķus, rezultātā vērojot, kā tek sula.

Visi bērni mierīgi uztvēra sulu spiedes troksni, nenobijās. Ar lielu pacietību gaidīja savu kārtu.

Rezultātā tapa ļoti veselīgas sulas: apelsīnu; burkānu; ābolu/burkānu; burkānu/ķirbju.

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"