^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Rūķēnu piedzīvojumi Tērvetē

Rūķēnu piedzīvojums pēc izkāpšanas no autobusa sākās ar Tauriņu Mājas apmeklējumu. Bērni varēja pārsteigumā vērot daudzos krāsainos tauriņus, kas brīvi lidoja apkārt, sēdēja un barojās uz speciāli izliktām augļu šķēlītēm vai reizēm pat nosēdās uz kāda rokas, kājas vai galvas. Tauriņu Mājā mitinājās arī vairāki bruņurupuči un zivis, kas līdzīgas piranjām.

Tālāk ceļš veda uz turpat blakus esošo Tērvetes Dabas parku, kur grupu laipni sagaidīja gide – Rūķu Krustmāte Adiag jeb cilvēku valodā runājot – Gaida. Rūķu Krustmātes vadībā devāmies pa meža taku Rūķīšu Ciema virzienā. Pa ceļam bērni uzzināja pasaku par zaķu kāpostu izcelšanos un varēja arī turpat tos nogaršot. Rūķu Krustmāte bērniem pastāstīja atšķirības starp 2 Latvijā vizbiežāk sastopamajiem skujkokiem – egli un priedi. Kā arī uzzinājām, kādi gada simboli ir šogad Latvijā – putns, koks, kukainis utt.

Pa ceļam nedaudz piestājām apskatīt izskatīgās un reālistiskās liela izmēra koka sēnes un paviesojāmies Rūķu Tēta darbnīcā. Bērni uzzināja par dažādiem darbarīkiem, ko lieto strādājot ar koku – ēveles, urbji, zāģi.

Taka veda gar mazajām rūķīšu mājiņām vecajā Rūķu Ciemā. Tālāk Rūķu Krustmāte bērnus aizveda uz jauno Rūķu Ciemu – Čiekuri, kur visas mazās mājiņas ir salīdzinoši nesen celtas un ciemata labiekārtošanas darbi vēl turpinās. Bērni varēja izskraidīties pa lielo laukumu un iejusties mazo rūķīšu ādās, paviesojoties visās mājiņās, kur vien vēlējās. Pēc tam sekoja neliela pelnīta atpūta ar līdzpaņemto maizīšu un citu gardumu baudīšanu. Pirms došanās tālāk bērni Rūķu stadionā kopā ar Rūķu Krustmāti un audzinātāju Guntu izveidoja aplīti un nodziedāja Annas Brigaderes mīļāko dziesmu: “Bēdu manu lielu bēdu”.

Tālāk pa Sprīdīša taku, šķērsojot un pievarot fiziskos pārbaudījumus Šķēršļu joslā, nonācām Pasaku Mežā. Labu gabalu gājuši, nonācām pie Raganas Mājas. Ragana bērnus izklaidēja ar interesantiem stāstiem par raganu dzīves īpatnībām un atšķirībām starp labajām un sliktajām raganām. Turklāt Ragana pārbaudīja bērnu zināšanas, uzdodot jautājumus par dabu un beigās visus pacienāja ar “zaķu spirām” – rozīnēm šokolādē.

Atvadījušies no Raganas devāmies uz rotaļu laukumu, kur atkal varēja iestiprināties un pārbaudīt savas spējas šķēršļu trasēs.

Pēc tam Rūķu Krustmātes noorganizētais vilcieniņš uz riteņiem visus piekusušos, bet priecīgos bērnus un pieaugušos cauri mežam aizvizināja atpakaļ līdz autobusam, lai dotos atpakaļ uz bērnu dārzu.

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"