^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

"Rūķēnu” grupas bērnu ekspedīcija Zemūdens valstībā

Pateicoties 8.grupas bērnu vecāku ierosinājumam, mēs ,„Rūķēni” 20. februāra rītā dodamies, uz tirdzniecības centru „Rīga Plaza”, lai dotos ūdens un zemūdens pasaules ekspedīcijā.

Pie koka kuģa mūs sagaida kapteine Līva un stūrmane Sabīne. Kad uzvilktas glābšanas vestes, ceļojums pie dažādiem ar ūdens un zemūdens pasauli saistītiem objektiem var sākties.

Izkāpjot no kuģa, pirmā ko ieraugām, ir bāka. Izrādās, pirmā bijusi Ēģiptē. Tā kā senatnē elektrības nebija, bērniem jāuzmin, kādu gaismu tad kuģotāji, lai nenomaldītos, redzēja bākā? Izrādās – ugunskura. Visā jūras piekrastē bāku ir līdz 20, bet pasaulē – 7000, kuras kuģiem rāda jūras ceļu ar mirgojošu gaismu. Cik veida gaismas bākās? Piecas!

Interesi izraisa pirmais ūdenslīdēju tērps – skafandrs, kurš bijis ļoti smags un ar to varēja pārvietoties ūdens dzelmē kājām. Uzzinām kādēļ nepieciešama trubiņa, josta, svari, virve.

No skafandra krasi atšķiras hidrotērps, kuru izmanto mūsdienās. Uz manekena redzam materiālu, no kāda izgatavots tērps, trīs trubiņas, josta, pleznas, skābekļa balons, maska, cimdi.

Interesants ir stūrmanes stāstījums par jūras zvaigzni ar pieciem stariem. Izrādās, ja viens nolūst, vietā izaug cits; no nolūzušā var izaugt zvaigzne. Pētām enkurus, mērinstrumentus, kompasus, barometrus, jūrnieku mezglus. Izrādās, to ir vairāk par 100.

Kuģa kapteine mūsu uzmanību vērš uz lielu plakātu, kurā attēlota pasaules atkritumu izgāztuve – jūra, okeāns. Ūdeņos mītošajai dzīvajai radībai piesārņotajos ūdeņos grūti elpot, daudzi aiziet bojā. Cilvēki jau nav slikti, bet slikta ir viņu rīcība. Daudz runājam par dabas saudzēšanu, bērni izsaka savas domas, secina.

Stikla vitrīnās iespēja redzēt kuģu modeļus “Santa Maria”, ar kuru Kolumbs atklāja Ameriku, airu laivas, “Titāniks”, dzirdēt stāstījumu par tā bojāeju, ieraudzīt zivs formai līdzīgu pirmo koka zemūdeni pasaulē, kura sava smaguma dēļ nevarēja iegrimt dziļi ūdeņos, arī ātri pārvietoties, kā arī vikingu kuģi.

Kad mūsu ekspedīcija tuvojas nobeigumam, vēl iespēja iekļaut zemūdens butaforijas vienā nodalījumā un vērot ļoti interesantu filmu par zemūdens pasauli, kur uz mums atstāj tiešām neaizmirstamu iespaidu.

Par piedalīšanos ekspedīcijā, katrs saņemam sertifikātu. Vēl jānovelk vestes, jāpasaka “paldies” mūsu atraktīvajām gidēm, jāatvadās un jādodas “mājup” – uz bērnudārzu. Tur top zīmējumi par redzēto, dzirdēto. Jo iespaidu tiešām daudz.

Paldies pretimnākošajam šoferītim Andrim, kurš nekad nav atteicis transporta pakalpojumus mūsu ekskursijām, metodiķei Evijai par fiksētajiem mirkļiem mūsu piedzīvojumā un „Rūķēnu” grupas vecākiem par šo brīnišķīgo iespēju!

 „Rūķēnu” grupas skolotājas Lidija un Gunta

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"