^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Sveču liešana

Senie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2. februārī svinama Sveču diena. Sveču diena ir pats ziemas vidus, un tai bija savas dziesmas, rotaļas, paražas, ticējumi un ēdieni. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska.

Latvieši pat visu februāri izsenis dēvējuši par sveču mēnesi. Svece ir siltuma un gaismas simbols.

Tāpēc 14. februārī, pašā Sveču mēneša vidū, „Burtiņu” grupas bērni aktīvi darbojās kā Rūķi-Sveču lējēji. Sadarbībā ar Mika mammu Gitu, noorganizējām bērniem iespēju sagatavot nelielu pārsteigumu, ar ko vakarā iepriecināt vecāku sirsniņas Mīlestības un Draudzības dienā.

Pēc brokastīm devāmies uz Skolotāju istabu, kur bija sagatavoti nepieciešami materiāli sveču liešanai – bļoda vaska kausēšanai, koka karotes pašai liešanai, trauciņi sirds formā, vaska krāsa un smarža, kā arī deglis.

Mika mamma pastāstīja bērniem nedaudz informācijas par katru nepieciešamo sastāvdaļu. Bērni ar interesi klausījās un uzdeva jautājumus. Visgrūtākais bērniem bija sagaidīt, kad izkusīs vasks (mikroviļņu krāsnī) J

 Pirms darbošanās ar vasku, izrunājām arī par drošības jautājumiem, kas jāzina bērniem, lejot vasku sveču formiņās.

Bērniem ļoti patika, ka sveces būs smaržīgas. Sākumā visi pasmaržoja vaniļas eļļu pudelītē, tad- svecīti, kad eļļa jau bija pievienota pie izkusušā un šķidrā vaska. Esot Eko skolai, tika piedomāts par izmantojamajiem materiāliem, tāpēc darba procesā tika izmantots videi un bērniem draudzīgais dabīgais sojas vasks. Pēc aktīvās darbošanās un kā pārsteigums bērniem bija iespēja noskatīties nelielu multfilmu par sveci.

Paldies, Mika mammai par atbalstu un ciešo sadarbību sveču tapšanā!

 

„Burtiņu” grupas skolotāja Anna Lušņicka

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"