^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

PAR ZILĀ KOKA ZIRGA GADA SAGAIDĪŠANAS SARĪKOJUMU

Tā kā iestādē vairāk vai mazāk tradicionāli mēdzam sagaidīt arī Austrumu Jaunā gada iestāšanos, tad šis gads nebija izņēmums. Vecākās grupas „Lācēni”, „Mārītes” un sagatavošanas grupas „Rūķēni”, „Kāpēcīši” ieradās tērpti atbilstoši nepieciešamajam dreskodam – dažādu nokrāsu zilās drēbēs. Meitenes greznoja lielas rotas un izlaisti mati, kas simbolizēja zirga krēpes, savukārt zēni varēja iejusties kovboja lomā, velkot brīvu apģērbu – džinsa bikses, T-kreklu un attiecīgu kovboja cepuri. Neskatoties uz to, ka sagaidījām ķīniešu Jauno gadu, ko Ķīnā, iespējams, sagaida sevišķi krāšņi, mēs godinājām Zirgu ar latviešu tautas dziesmām, kuru par bērīti, kumeliņu latviešiem ir neskaitāmas. Bērni tās gan runāja, ritmizēja, gan izdziedāja, gāja rotaļās un izdejoja. Tāpat bērni, klausoties leģendu, uzzināja, kā zirgs kļuvis par vienu no 12 gadu cikla nosaukumiem. Savukārt pasaka atklāja, kurš stiprāks – zirgs vai lauva. Protams, zirgs, kurš, pateicoties pakaviem, spēj paveikt brīnumu lietas!

 

Bērni iejutās arī zirga un jātnieka lomā – soļojot, rikšojot un papildus attēlojot dažādu mūzikas instrumentu spēli marša fonā, kā tas notiek smalkā parādē. Bez tam, bērni uzzināja, kā zirgi sazinas savā starpā, pakļaujoties barvedim. Šo prasmi bērniem rotaļas veidā bija iespēja pamēģināt arī pašiem un saprast, ka bez runātas valodas tas ne vienmēr ir viegli.

Sarīkojuma laikā bērni minēja krustvārdu mīklu, kur visi jautājumi bija saistīti ar zirgu, kumeliņu un paši demonstrēja savas rakstīt prasmes, aizpildot krustvārdu mīklas tukšās rūtiņas.

Sarīkojumu noslēdza Jaungada salūts spoža un krāsaina konfeti veidā, kā arī katrs bērns saņēma divus attēlus – vienu ar zirgu, kuru pašam izkrāsot zilā krāsā, otru ar laimes pakavu, kuru novietot pēc izvēles veiksmei un laimei.

Mūzikas skolotāja Līga Kurzemniece

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"