^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Mārtiņi, Mārtiņi, ziemai vaļā vārtiņi!

 

Jau dzirdama ratu klaudzēšana un tūliņ – tūliņ jau sāks rībēt arī zeme, pats Mārtiņš būs klātu un gribam vai nē, bet Ziema brauks vienos ratos ar viņu! Mēdz teikt, ka Mārtiņš atnesot ziemu. Pie mums “Pienenītē” gan dimdēja, gan rībēja, jo tika svinēti latviešu gadskārtu ieražu svētki.

Kas skanēja, kas žvadzēja
Manā sētas pagalmā?
Tur sanāca  Mārtiņbērni,
Mārtiņdienu svinēdami.
          /Latv.t.dz./

Paši mazākie mārtiņbērni- „Skudriņas” un „Podziņas”- bija sapulcējušies āra pagalmā, lai kopīgi skaļi rībinot, aizbaidītu blēņas un slimkumu, kā arī ietu rotaļās. Bērni veica dabas vērojumus. Pētīja- ir vai nav sniegs, vai ezers ir/nav aizsalis, vai kokiem ir/nav lapas un spriedelēja ko viņi ir novērojuši. Bērni secinaja, ka būšot gara ziema, jo, kā vēsta ticējumi:

  • Ja Mārtiņa diena jauka un skaidra, tad ziemā būs liels sals.
  • Ja Mārtiņdienā zosis staigā pa dubļiem, tad Lieldienās tās ies pa ledu.

 

Savukārt „Spārīšu” grupas bērni gāja ķekatās, apciemojot savus draugus- „Taurenīšus”, „Burtiņus”, kā arī „Knīpas un knauķus”. Nobaudīt vecāku sagatavoto veselīgo svētku cienastu gan varēja tikai tad, kad kopīgi tika izdziedātas jautras dziesmas, izspēlētas dažādas rotaļas, izdancotas dejas, skandētas tautasdziesmas un minētas mīklas.

 

Kā vienmēr, arī šoreiz patīkami pārsteidza vecāku radošums un izdoma. Liels paldies vecākiem gan par bērnu sapošanu svētkiem, gan par gardo un bagātīgo cienastu!

Svētki pavadīti jautri un priecīgi. Lai arī laukā vēl ir pavisam drūms un pelēks, ceram, ka drīz mūs priecēs baltais sniegs, jo nu jau ziemai vārti vaļā!

 

Mūzikas skoltāja Agnese Ušacka

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"