^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ražas laiku noslēdzot

PII “Pienenīte” sagatavošanas grupas “Lācēni”
mācību ekskursija maizes ceptuvē “Lāči”

Kad rudens raža novākta un visi apcirkņi pilni, jāsāk lūkoties kā visu šo bagātību mēs varam izmantot. Tāpēc “Lācēnu” grupa nolēma doties apskatīt, kā tad top vienas no garšīgākajām un labākajām Latvijas maiznīcas “Lāči” maizēm.

Bērni uzzināja gan ka “Lāčos” cepšanā izmanto malkas krāsni un koka lizes kā sensenos laikos, gan svarīgo īpašo miltu noslēpumu. Redzēja lielo rupjmaizes kukuļu cepšanu un nogaršoja to dažādas variācijas.

Pats galvenais, mazie “Lācēni” varēja iejusties īstu cepēju lomās, jo paši cepa savu grupiņas klinģeri un īpašos cepumus. Audzinātājas, auklīte un “Lāču” saimniece palīdzēja grūtākajos darbos, bet mazie čaklie pirkstiņi staipīja mīklu, smērēja sviestiņu, bēra marmelādi un vija garo klinģera pīni. Cepumi “Lācēniem” bija jāizdomā un jāizveido pašiem,- kādam puķīte, citam sirsniņa un daudz dažādu radošu ideju. Kamēr kārumi cepās visa grupiņa devās kopīgās rotaļās.

Dārziņā visi atgriezās zinošāki un siltā klinģera iedvesmoti!

Vecākiem bija iespēja vakarā nogaršot bērnu lielo veikumu,- garšīgāks līdz šim nebija baudīts! Liels paldies audzinātājām un auklītei par interesantās ekskursijas organizēšanu.

“Lācēnu” grupiņas vecāki.

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"