^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

ENERĢIJA UN VESELĪGS DZĪVESVEIDS ‘’ZAĶĒNU” GRUPAS VECĀKU PROFESIJĀS

2018.gada nogalē „Zaķēnu” grupas vecāku sapulcē   skolotājas   aicināja vecākus paciemoties grupiņā un pastāstīt  bērniem par  savu  profesiju. Atsaucās  Martas un Pētera mammas. Priecājāmies par atsaucību, abu mammu darbs sasaucās ar EKO skolas tēmām: enerģija un veselīgs dzīvesveids.

Janvāra  beigas. ‘’Zaķēnu’’ grupas bērni pēc brokastīm pulcējas skolotāju istabā, kur atrodas interaktīvā tāfele. Martas mamma, Iveta Ramoška, solīja atnākt, parādīt un pastāstīt par savu darbu. Viņa  uzņēmumā  ‘’Elektrum ‘’ strādā par reklāmas speciālistu. Sākumā Iveta iepazīstina ar ģimeni un uz ekrāna parādās pirmā reklāma, skaists kaķis, kas ir ģimenes mīlulis. Tad Iveta stāsta ,ka uzņēmums tirgo elektrību, sūta rēķinus, piedāvā dažādas ierīces, stāsta par elektrības taupīšanu, viss tiek parādīts uz ekrāna, piem., ka cepot, pannai tiek uzlikts vāks.

Tad Iveta bērniem piedāvā praktisku darbiņu,  jāuzzīmē dzīva būtne kustībā, otrā lapā to pašu būtni, tikai ar mainītu kustību, un lapu šķiršanas rezultātā, bilde it kā sāk atdzīvoties, kustēties. Bērniem tāds eksperiments ļoti patika, un pēcpusdienā bērni paši turpināja zīmēt un atkārtot redzēto. Pēc visa redzētā un dzirdētā, Iveta ar bērniem pārrunā, atkārto, uzdod jautājumus, bērni atbild.

Tagad bērni labāk saprot, kā top reklāma un kā šī konkrētā reklāma uzrunā un aicina ģimenes taupīt elektroenerģiju.

Sirsnīgs, mīļš paldies Ivetai Ramoškai ,Martas mammai, par atsaucību , par iepazīstināšanu ar reklāmu un tās tapšanu, kā arī liels paldies par jaukajām, bērniem ļoti noderīgajām dāvaniņām, atstarojošiem lukturīšiem !

Bet 11. februāra rītā, atgriežoties no brokastīm, “Zaķēnu” grupiņā mūs sagaida, sporta tērpā tērpusies, mīļi smaidoša Pētera mamma, Vija Tračuma. Sasēžamies aplī, klausāmies pārdomāto, ar uzskates materiāliem papildināto stāstījumu par cilvēka ķermeni, par fizioterapeita darbu, cik nozīmīgi ir pareizi sēdēt pie galda, veicot rakstu darbus, demonstrē kā pareizi jānes skolas soma, nosver somā ieliktās grāmatas un burtnīcas, noskaidro, ka skolas somas svars nedrīkst pārsniegt 2,5 kg. Vija aicina bērnus veikt vienkāršus pirkstu, roku, plecu vingrinājumus, kas palīdz atbrīvot saspringtos muskuļus.

Tikšanās noslēgumā kā „ saldais ēdiens” bērniem tiek piedāvāts izstaigāt mīksto gumijas paklājiņu ceļu, kur jāprot noturēt līdzsvars, jāizjūt materiālu dažādās virsmas.

Bērni uzmanīgi noklausījās stāstījumu, guva vērtīgu informāciju par veselīgu dzīvesveidu, par cilvēka ķermeni, par fizioterapeita profesiju, aktīvi piedalījās fiziskajās aktivitātēs, atbildēja uz jautājumiem. Tikšanās bija ļoti sirsnīga, bērniem noderīga, gatavojoties skolas gaitām.

Mīļš paldies Vijai Tračumai, Pētera mammai ! Mēs ļoti lepojamies ar mūsu lieliskajiem vecākiem !

 

“Zaķēnu” grupas skolotājas Antonija Blisiņa un Inese Blagova

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.