^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Māls bērnu rokās

     Veidošanai ir liela nozīme pirmsskolnieka attīstībā. Tā palīdz attīstīt sīko motoriku, kas labvēlīgi ietekmē runas un domāšanas attīstību,  veicina tēlaino domāšanu, kā arī veido estētisko gaumi.                                                                                    

     Pirmsskolā bērni veidošanas nodarbībās izmanto dažādus veidošanas materiālus: plastilīnu, plastiku, sāls mīklu, mālu u.c. Iepazīt mālu sagatavošanas grupu bērniem palīdzēja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas keramikas, veidošanas un mākslas dotību attīstības  skolotāja Daira Tropa. Skolotāja bērniem stāstīja, ka  māls ir dabas materiāls un tas ir dzīvs. Parādīja dažādu krāsu māla darbiņus: sarkanā, baltā un pelēki melnā krāsā. Mālu iegūst arī Latvijā, to attīra, lai varētu ar to strādāt. No māla var  veidot traukus, dekoratīvus priekšmetus, rotaslietas. Lai pagatavotie darbi mūs priecētu vēl ilgi, pēc izgatavošanas, tie tiek glazēti un dedzināti speciālā krāsnī.        

 Kopā ar skolotāju Dairu bērni veidoja bļodiņas ar un bez osiņām un tās dekorēja. Nodarbības bērniem sagādāja prieku un pārsteigumu par māla pakļāvīgumu un patīkamo struktūru.

     Zemes dienas ietvaros arī citās grupās bērniem bija iespēja iepazīt māla īpašības. Ar lielu prieku un gandarījumu bērni veidoja dāvanas māmiņām svētkos. Jaukākais ir paša rokām radītais, jo otra tāda pasaulē nav!

     Paldies skolotājai Dairai Tropai par atsaucību un radošajām nodarbībām!

 

PII “Pienenīte” metodiķe I. Stroža

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.